Наша місія

Питання про високе споживання енергії в даний час як і раніше є актуальним. Вичерпність ресурсів змушує компанії шукати рішення і вживати заходів щодо збільшення енергоефективності. Бар’єром на шляху впровадження енергозберігаючих та енергоефективних заходів в першу чергу є недоступність фінансових ресурсів, особливо для суб’єктів державного сектору. Інноваційною енергетичною службою, котра також забезпечує фінансування заходів на вирішення проблем енергоефективності, без надмірного обтяження бюджету країни, є ЕРС (Energy Performance Contracting)

Метою проекту є вирішення спільних проблем та перешкод в галузі енергозбереження та реалізація заходів, спрямованих на підтримку розвитку транскордонних інвестицій та інновацій в даному питанні. Визначене місце реалізації проекту – прикордонний регіон, має високий господарський та промисловий потенціал та всі передумови для економічного розвитку. Сприяє тому, особливо, географічне положення, на перехресті торгових шляхів. Завдяки потенціалу вже згаданого регіону, залученню суб’єктів державного та приватного сектору до партнерства та, не в останню чергу, створеному ефективному бюджету, виник стабільний проект, котрий має позитивний вплив на галузь енергетики, навколишнє середовище, освіту та зайнятість.

Даний проект пропонує інноваційне рішення в галузі енергоефективності та EPC. Зазвичай предметом традиційних контрактів була лише часткова, несистематична заміна застарілої технології. На противагу цьому, предметом ЕРС є певний стандарт виконання робіт, який заснований на комплексі будівельних робіт, поставку технологій та надання так званих гарантійних енергетичних послуг, які включають в себе підготовку, реалізацію та подальший довгостроковий моніторинг і оцінку результатів заходів економії. Попередній досвід заявника та партнерів EPC є доброю основою для розширення знань за допомогою освітньої діяльності, інформаційно-комунікаційних засобів та за допомогою ІТ- середовища.

В рамках проекту буде створено інтерактивний портал, який об'єднає всіх суб’єктів, котрі були визначені в якості цільових груп, а також всіх дослідників і партнерів проекту, на професійному рівні. Інтерактивний портал буде також вузлом ІТ зв'язку. Використання інформаційних технологій, для підвищення якості та ефективності послуг, що надаються, полегше і оптимізує комунікацію та рішення часткових завдань як на рівні окремих партнерів, так і на рівні всієї партнерської мережі, не виключаючи сектор освіти і підготовки кадрів в питанні енергоефективності та EPC

Запропонований проект також включає самостійну підготовку в галузі енергоефективності та EPC у вигляді трьох семінарів і двох конференцій, які будуть підготовлені для словацьких та українських партнерів, що беруть участь в проекті, а також широкої громадськості. Оскільки заявник на грант є одним із засновників Асоціації постачальників енергетичних послуг (APES), то може гарантувати, що навчання і презентації виконуватимуть фахівці, котрі мають міжнародний досвід з EPC, процесами, державними закупівлями, моделями і фінансуванням EPC, а також досвід в області вимірювання і оцінування EPC та EPC-маркетингу. Учасники EPC будуть обмінюватися знаннями і досвідом, отриманими під час проектів, обговорювати професійні питання, аналізувати зроблене і знаходити нові рішення для досягнення більшої ефективності витрат при експлуатації будівель. Також важливим завданням є вірогідний трансфер технологій та обмін досвідом в галузі використання енергозберігаючих технологій.

Цільовими групами проекту, перш за все, є професіонали, які беруть активну участь в енергетичному секторі, а також муніципалітети і суб'єкти, які володіють або несуть відповідальність за будівлі та будови, які використовують. Це включає в себе державний сектор - керівники громадських будівель, шкіл і т.д.; приватний сектор - підприємства, зокрема, виробництво. Відмінною особливістю цільових груп є відсутність фінансових ресурсів на комплексну реконструкцію та реставрацію будівель, складний доступ до державних фінансових фондів або небажання власників будівель вкладати гроші до великих ремонтних робіт. З точки зору співпраці на проекті є можливе визначити наступні цільові групи: знедолені групи населення, безробітні і меншини, а також молоді люди у віці до 29 років, які завдяки проекту отримають знання, навички та вміння в області енергетики і охорони навколишнього середовища.

За допомогою зазначених заходів та ініціатив проект сприяє створенню нових партнерств і мереж партнерів, а також підтримці існуючих партнерських відносин в даній галузі, які забезпечують основу, необхідну для ефективного соціально-економічного розвитку прикордонного регіону і створення добрих умов для тривалого та стабільного транскордонного співробітництва. Заходи проекту розроблені так, аби створювати прямі контакти між партнерами, учасниками та цільовими групами, яких стосується проект. Щойно згадані ініціативи для реалізації заходів люди-людям (конференції, семінари, інформації з інтерактивних порталів і т.д.) спрямовані на поліпшення і спрощення прямих контактів між Словацькою Республікою та Україною.

Співпраця заявника і партнерів базується головним чином на взаємному обміні отриманою інформацією. Вони будуть спільно направляти її на інтерактивний портал, щоб всі знання, отримані спільною працею, були загальнодоступними, високопрофесійними і корисними для професіоналів і широкої громадськості. Кожен партнер буде мати можливість на своєму рівні аналізувати і досліджувати знання і проміжні результати проекту аби застосувати в сфері, в якій працює. З досягнутих в минулому знань в області EPC найбільш цікавим є саме залучення іноземних партнерів до проекту. Найважливішим фактором при цьому є регіональні відмінності, різноманітність підходів до енергоефективності, економічна сторона проектів та відмінності в способі функціонування державного сектора в Словаччині та Україні.

Предмет проекту є корисним для більшості груп населення та зацікавлених груп. Підприємства, особливо виробничі, отримають вигоду в результаті участі в проекті, оскільки вже з моменту створення структур співробітництва EPC, зможуть на практиці ефективно реалізувати отриманні знання. Для підприємств-виробників енергозбереження є істотним чинником їх конкурентоспроможності. Державний сектор та неурядові організації отримають вигоду з проекту у вигляді отриманих знань в області EPC, які можуть бути використані, в першу чергу, для будівель, які знаходяться в їх управлінні та експлуатації. Реалізація проекту сприятиме поліпшенню співпраці між цільовими групами. Конференції та семінари, так як і створений інтерактивний портал та інші рекламні засоби, відповідають вимогам заходів типу люди-людям, оскільки сприяють налагодженню прямого контакту цільових груп проекту між собою. До проекту будуть залучені молоді люди віком до 29 років, перш за все студенти і випускники, які добре обізнані в галузі навколишнього середовища, енергетики і т.п. І нарешті безробітні і меншини, які будуть залучені до проекту на добровільній основі та будуть корисні в супроводжуючих заходах проекту.


Cezhraničná spolupráca v oblasti energetickej efektívnosti a transfer poznatkov do praxe

Partneri projektu
Výška projektového grantu: 79 496 eur
„Granty EHP a Nórska – Vykročme bližšie k najvyšším európskym štandardom“
„Slovensko – Ukrajina: Spolupráca naprieč hranicou“
Supported by a grant from Norway | Co-financed by the State Budget of the Slovak Republic Projekt je financovaný z grantu Nórskeho kráľovstva prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu | Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej Republiky